Kargo Bilgileri

Siparişini verdiğim ürün ne zaman kargoya verilir, ne kadar sürede elime geçer?


eMeduza.com kargo gönderimlerindeki çözüm ortağı Yurtiçi Kargo ’dur. Sitemizden vereceğiniz siparişler,Yurtiçi Kargo güvencesiyle en hızlı ve güvenli şekilde size ulaştırılacaktır.


Ayrıca, siparişiniz kargoya verildiği zaman, sistemlerimiz tarafından size kargo teslimat bilgileri e-postası otomatik olarak gönderilecektir. Bu e-posta ile siparişinizin ne zaman kargoya teslim edildiğini öğrenebilir, Sipariş Takibim sayfasına girerek de siparişinizin durumunu rahatça takip edebilirsiniz. Siparişlerinizi size en kısa sürede teslim etmek bizim açımızdan büyük önem taşımaktadır.


eMeduza.com olarak, amacımız mümkün olan en kısa sürede siparişlerinizin size ulaşmasını sağlamaktır. Siparişleriniz işleme alındıktan sonra en geç 4 iş günü içerisinde kargo şirketine teslim edilecektir.Ahşap isimliklerde 15 içinde kargoya verilir  .Kampanya ve indirim dönemlerinde, Yılbaşı, Bayram, Anneler Günü ve Babalar günü gibi özel günlerde ise, yoğunluktan dolayı siparişlerin gönderim süresinde birkaç gün gecikme yaşanabilmektedir.


Siparişimin ne zaman kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?


Siparişiniz kargoya verildiği zaman sistemlerimiz tarafından size kargo teslimat bilgileri e-postası otomatik olarak gönderilecektir. Bu e-posta ile siparişinizin ne zaman kargoya teslim edildiğini öğrenebilir ve Sipariş Takibim sayfanızdan siparişinizin durumunu rahatça takip edebilirsiniz.


Kargo Teslimatı gecikirse ne yapmalıyım?


Eğer ürününüz, en geç 10 gün içerisinde adresine ulaşmazsa siparis@emeduza.com adresine sorununuzu ve telefon numaranızı belirten bir açıklama e-postası atabilir  gerekli bilgi ve desteği alabilirsiniz.


Teslim sırasında ve/veya sonrasında bedel ödeyecek miyim?


Kargo hizmetinin ücreti, siparişini verdiğiniz ürünle birlikte aynı anda faturalandırıldığından daha sonra kargonuzun teslimi için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.Makosenleri kapsamaktadır ahşap isimliklerde kargo alıcıya ait olacaktır


Neden hasarlı ve şüpheli görülen paketleri teslim almamalıyım?


Siparişiniz size ulaştığında, eğer gönderi paketinde herhangi bir bozulma ya da şüpheli durum tespit ediyorsanız lütfen teslim almayınız. Kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyip, en kısa sürede temsilcimizle iletişime geçiniz. Eğer böyle bir paketi, teslim fişini imzalayıp kabul ederseniz, taşıma sırasında gerçekleşen hasar, kaybolma gibi durumların tespit edilme ihtimalini ortadan kaldırırsınız. Bu durunda ürününüzün taşıma sırasında başına gelenlerden hiçbir şekilde kargo firması sorumlu tutulamayacaktır. Kargo teslim fişi, paketinizin hasarsız ve eksiksiz bir şekilde size ulaştığını, bunun da sizin tarafınızdan teyit edildiğini göstermektedir. (En küçük ezilme ya da açılmış olma belirtisinde dahi görevliden ısrarla tutanak tutmasını isteyiniz.)
Siparişimin gönderim durumunu sitenizden takip edebilir miyim?


Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra tarafınıza kargo şirketi tarafından e-posta aracılığı ile bir gönderim numarası iletilecektir. Hem sitemizdeki Sipariş Takibim sayfasından hem de kargo firmasının internet sitesindeki gönderi takip sayfasından, bu numarayı kullanarak siparişinizi takip edebilirsiniz.


Teslimat adresinde ben yoksam, siparişim kime teslim edilir?


Sipariş ettiğiniz ürünler, kargo yetkilisi tarafından; size, emeduza.com alışveriş sayfasında belirtmiş olduğunuz başka bir isme ya da ispatlandığı takdirde 1. dereceden akrabanıza resimli kimlik kontrolü ve teslim fişinin imzalanması karşılığında teslim edilecektir. Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişiyi değiştirebilir miyim?


eMeduza.com üzerinden nerelere gönderim yapabilirim?


eMeduza.com  gönderim ağı, Türkiye içindeki tüm bölgeleri kapsamaktadır.


eMeduza.com 'dan yurtdışına sipariş verebilir miyim?


eMeduza.com  gönderim ağı, şu an için sadece yurtiçindeki bölgeleri kapsamaktadır.


Tek siparişte birden fazla adrese teslim isteyebilir miyim?


Aynı siparişte birden fazla adrese gönderim yapılması mümkün olmadığından her bir farklı adrese gönderim için yeni bir sipariş vermeniz gerekir.


Ürünlerin Faturası ne şekilde kesiliyor?


Satın aldığınız ürünlerin faturası size veya sizin belirttiğiniz şahıs veya şirket adına emeduza tarafından kesilir ve ürün teslimatı sırasında size iletilir. Alışveriş formunuzda teslimat ve fatura adreslerini farklı bildirirseniz, aldığınız ürün ve irsaliyesi teslimat adresine, fatura ise belirttiğiniz fatura adresine gelecektir.